Sıfırdan İleri Seviye PHP ve MySQL Eğitim Seti

Sıfırdan İleri Seviye PHP ve MySQL Eğitim Seti

img
tayfun

Sıfırdan İleri Seviye PHP ve MySQL Eğitim Seti

Bu Derse 17 Kişi Katıldı

Öğrenecekleriniz

PHP Bilginizi Sıfırdan İleri Seviyeye Taşıyacaksınız
Her Türlü Web Projesini Yapabilir Duruma Geleceksiniz
Algoritmik Düşünme Yeteneğinizi Geliştireceksiniz
Veritabanları hakkında bilgi sahibi olacak, MySQL’i iyi derecede kullanmayı öğreneceksiniz
Nesne Yönelimli Programlama (OOP) Konusunda Bilgi Sahibi Olacaksınız
Güvenli Kod Yazmayı Öğreneceksiniz
RegEx Desenlerini Öğreneceksiniz
Bot Yazım Mantığını Öğreneceksiniz

Gereksinimler

  • Temel Seviyede Bilgisayar Kullanımı
  • Temel Seviyede HTML Bilgisi

Açıklama

İster hiç PHP bilginiz olmasın, ister orta düzey bir PHP yazılımcısı olun farketmez. Bu PHP eğitim seti, her seviyeye ve kitleye hitap ediyor.

Yani bu kurs tamda size göre hazırlandı. PHP ile ilgili her şey en temelden, sade ve yalın bir anlatımla ele alındı.

Bir işi öğrenirken en önemli şey temel eğitimdir. Nasıl ki küçük çocuklarda tuvalet eğitimi, okullarda’de okul öncesi eğitim önemli ise, programlama içinde aynı şekilde temel eğitim çok önemlidir. Bir işi nasıl öğrenirseniz öyle gider.

Örneğin çok iyi gitar çalıyor olabilirsiniz, müzik kulağınız olabilir. Ancak temel nota bilginiz olmadığı taktirde, sadece duyduklarınızı çalabilirsiniz, kendiniz birşey üretemezsiniz. Bu yüzdendir ki temel eğitim her alanda ve konuda önemlidir.

Hedefiniz iyi bir kariyer ve iş sahibi olmak ise, PHP öğrenmekle bu kariyere güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bu eğitim seti ile öncelikle PHP’nin tüm temellerini almış olacaksınız. Yani programlamanın temellerini öğreneceksiniz.

Ardından PHP’de güvenlik konularını ele alacağız. SQL InjectionXSSCSRFDosya ve Dizin GüvenliğiPassword Hashing gibi konulara değineceğiz. Veri değişim formatları olan JSON ve XML‘den bahsedecek, PHP ile nasıl API yazabileceğimizi öğreneğiz.

PHP ve AJAX kullanımını bir arada görüp, örnek uygulama ile bildiklerimizi pekiştireceğiz. RegEx desenlerini öğrenip, PHP ile kullanımlarını inceleyeceğiz. PHP ve SEO konusunda bilgi sahibi olacağız.

PHP’de hataları yönetmek ile ilgili tecrübe sahibi olacak, cURL ile Bot Yapımı konusunda kendimizi geliştireceğiz. Örnek bir hedef siteye birlikte sıfırdan bot yazmayı öğreneceğiz.

Veritabanı nedir, ne değildir bunlar hakkında bilgi sahibi olacak, MySQL komutlarını sıfırdan açıklayıcı ve mantıklı bir şekilde öğreneceğiz. Daha sonra PHP ile veritabanı işlemleri için PDO‘yu kullanmayı öğreneceğiz.

Daha sonra Nesne Yönelimli Programlama (OOP) yaklaşımının ne olduğunu, nasıl ve neden kullanıldığını anlayacaksınız. Bu size büyük bir özgüven vererek yolunuza devam etmenizi sağlayacak. Hemen ardından MVC nedir, neden kullanılmalıdır, PSR standartları nelerdir, neden kullanılır, Composer nedir, neden kullanılır gibi sorulara cevap bulacağız.

Kısaca Web Geliştirme kapılarını bu kurs ile açacak, PHP ‘yi bu kurs ile sevmeye başlayarak geleceğiniz için güzel bir yatırım yapacaksınız.

Bu kurs kimler için uygun:
  • Kod Yazmayı Öğrenmek İsteyenler
  • HTML/CSS Bilip Dinamik Siteler Yapmak İsteyenler
  • Kendi projelerini geliştirmek isteyenler
  • İşin mantığını anlamak isteyenler
  • Yazılım ile ilgili hiçbir bilgisi olmayıp, öğrenmeye cesaret edenler
  • Okuma-yazma bilen her yaşta yazılım meraklıları

Instructor

Tayfun Erbilen

1993 yılında Eskişehir'de doğdum. Elektrik-Elektronik mezunuyum ancak 14 yaşımdan beri kendimi bu alanda eğitiyorum. Sektörde 10. yılımı kutladığım şu dönemde, yeni bir eğitim seti çıkarmanın heyecanını yaşıyorum. Çekirdekten yetiştiğim için, yeni bir şeyi öğrenmenin zorluklarını, sürecini çok iyi biliyorum. Derslerimde de bu yüzden her zaman önce bir şeyin mantığını, daha sonrada nasıl yapıldığını öğretirim. Şu 2 soruya cevap vermiyorsam, benim için iyi bir ders değildir. "Neden" ve "Nasıl". Şimdilerde Freelance olarak ekibimle birlikte kendi projelerimizi geliştiriyoruz. En güzelide bu değil mi? Hayal ettiğiniz herşeyi yapabilmek. Şimdi sıra sizde, az kaldı, çok az!

E-mail Aboneliği

Güncellemeleri almak için abone olun