Adsense Pin Doğrulama

Adsense Pin Doğrulama Google’ın yayıncıların adresini doğrulamak amacı ile gönderdiği bir kişisel kimlik numarasından oluşmaktadır. Adres doğrulama olarak da bilinen bu işlemi bu yazımızda detaylı olarak tanıyacağız ve Adsense Pin ile ilgili en çok sorulan sorulara yanıtlar vereceğiz.

Google; hesaplarınızın güvenliğini sağlamak amacı ile size herhangi bir ödeme göndermeden önce adresinizi doğrulamanızı ve bunu bir şart olarak yerinize getirmenizi ister. Minimum kazanç eşiğine ulaştığınız zaman, daha önce tanımladığınız ödeme adresinize PIN olarak da bilinen kişisel bir kimlik numarası gönderilir. PIN kodu adresinize ulaştıktan sonra bu kodu adsense hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Doğru kodu girdiğiniz zaman hesabınız doğrulanı ve google ödeme prosedörlerine uygun olarak ödeme almaya başlayabilirsiniz. Adresinize pin kodu gönderilebilmsi için ülkeniz için belirlenen ödeme eşiğini geçmeniz gerekmektedir.

Adsense PIN kodum ne zaman gelecek ?

Hesabınızda yer alan kazançlardın ödeme eşiğini geçmesinden bir kaç gün sonra PIN kodu oluşturulur ve adresinize standart posta ile gönderilir. Adsense hesap doğrulama limitleri ülkelere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin ABD Doları için bu limit 10$ şeklindedir. Türkiye’de adsense pin kodu oluşturulması için ödeme eşiği 20 TL şeklindedir. Hesap bakiyeniz 20 TL’yi aştıktan sonra bir kaç gün içinde ödeme adresinize PIN kodu gönderilecektir. Pinler genellikle farklı bir ülkeden gönderilir ve kullanıcıya ulaşması 2-4 hafta arası sürer. Yine bulunduğunuz ülkenin posta hizmetlerindeki hizmet kalitesine göre bu süre değişkenlik gösterebilir.

Pin kodunu ne zaman girmem gerekir?

İlk pin kodu adresinize gönderildikten sonra en geç 4 ay içerisinde pin kodunuzu girmeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde pin kodu girmemiş iseniz web sitelerinizdeki reklam gösterimi durdurulur.

Pin kodu nereye girilir?

Kod elinize ulaştıktan sonra adsense hesabınızda hesap bilgilerim sekmesine giriş yapın. Ve karşınıza gelen ekranda adresimi doğrula butonuna tıklayınız.

Pin kodu adresime ulaşmazsa ne yapabilirim?

Posta hizmetlerindeki bir takım problemlerden dolayı pin kodu adresinize ulaşmayabilir. İlk pin oluşturulup adresinize gönderildikten sonra 4 hafta içerisinde adresinize ulaşmamış ise yeni bir pin kodu talep edebilirsiniz. Adsense hesabınızda hesap bilgilerim sekmesinde adresimi doğrula butonuna tıklayarak, gelen ekranda yeni bir pin kodu talep et, adımların takip edebilirsiniz.

Adresimde yanlışlık varsa ne yapmalıyım?

Yeni birpin kodu talep etmeden önce adres bilgilerinizin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Mevcut adresinizde bir hata var ise ya da yeni bir adrese taşındı iseniz pin talep etmeden önce adres bilgilerinizi mutlaka güncelleyiniz.

Adsense ödeme adresi nasıl değiştirilir?

* Adsense hesabınızda oturum açın
* Sol kısımda yer alan Ödemeler sekmesine tıklayın
* Ad – Adres kısmında yer alan düzenle ikonuna tıklayın
* “Adres” alanındaki bilgilerinizi güncelleyin
* Kaydet’e tıklayın.

Kaç defa pin kodu isteyebilirim?

Adsense hesabınızdan maksimum 3 defa pin kodu talep edebilirsiniz. Bu limitler sonrası yeni pinkodu talep et butonu pasifleşecektir.

Pin talep etme hakkın biterse ne olacak?

Pin kodu talep hakkınız dolunca artık doğrulama sayfasında sizi bir iletişim formuna yönlendiren bir link gözükecek. Bu link üzerinden yönlendiğiniz iletişim formunda adsense yayıncı id, isim soy isim, ve adınıza gönderilmiş bir fatura vb. dökümanı yükleyerek ilgili birime ileteceksiniz. Gönderdiğiniz döküman kontrol edildikten sonra 1-3 iş günü içerisinde doğrulama işleminiz gerçekleştirilecektir.

Adsense pin kodu ve ödeme adresi ile ilgili diğer sorularınızı lütfen konu altından benimle paylaşmayı unutmayınız.

beachturk

2002 yılında tanıştığım bilgisayar dünyası ile çevrim için toplulukların önemini erken kavrayarak ; * Kendisini sosyal medya alanında geliştiren * Yeni programlar ve çeşitli yazılımları yakından takip eden * İnternet kullanıcıların tamamını bir müşteri potansiyelinde gören * Ekranın arka tarafında asıl oyunu yöneten * Ve bunlara istinaden finansal özgürlüğünü bilgisayar üzerinden elde eden, bir birey olmak için yaklaşık 16 yıldır büyük bir aşk ile dijital dünyada yer alıyorum. Kendi açtığım şirketimi temel hedef olarak 2020 sonlarına kadar büyütüp özellikle dijital pazarlama alanında ciddi izler bırakmayı planlıyorum.  Picker üzerinde yer alan eğitimin temel amacı insanları dijital üretkenliğe yönlendirmek ve fiziksel yorgunlukları azaltarak zihinsel teknikler ile gelir elde edilmelerine katkı sağlamaktır.